Telefon:
0 (286) 263 03 00 - 213 52 72
Email:
info@betulkahramanortodonti.com

Randevu almayı unutmayınız.

Çapraşıklıkları Önlüyoruz!

Ortodonti, dişler ve çenelerin estetik görünümünü ve fonksiyonunu ideal seviyeye ulaştırarak yaşam kalitesini yükseltme ve diş sağlığını koruma amaçlı yapılan tedavi çalışmalarıdır. Hangi yaşta olursa olsun, tedavi edilmeyen ortodontik problemler ileri yaşlarda daha kötü olacaktır. Önleyici ortodontinin amacı; gelecekte oluşabilecek bir ortodontik sorunla karşılaşmayı önlemek, diş teli tedavisine gerek kalmadan dişlerin olması gereken estetiğine kavuşması için önlem almaktır.

Güvenle Gülümsemenizi Sağlıyoruz!

Çocuklarda erken yaşlarda düzenli kontroller ile ortaya çıkacak ortodontik bozukluklar büyük oranda engellenecektir. Erken dönemde kaybedilen süt dişlerinin yerine yapılan yer tutucular ile parmak emme ve hatalı yutkunma (yutkunurken dilin dişler arasından çıkması) gibi alışkanlıklar mevcutsa giderilmesine yönelik yapılan dil önleyici apareyler kullanılarak önleyici ve koruyucu ortodontik tedaviler yapılabilir.

Önleyici Ortodonti Neden Yapılır?

Önleyici ortodonti, çocuklarınızın düzenli sıralanmış dişlere ve düzgün bir çene yapısına sahip olması için yapılır. Pedodonti uzmanları çocuğunuzun ağız ve diş sağlığını korumayı hedeflemektedir. Bebeklik döneminden başlayarak ağız içerisinde diş sağlığını koruyucu önlemler alınmalıdır. Erken dönemde çocuk dişlerine yapılacak uygulamalar ileri yaşlardaki diş problemlerinin oluşmasının önüne geçmektedir. Bu nedenle çocuklarınızda göreceğiniz:

Dengeli olmayan yüz ve çene yapısı ve ağızdan solunum
Fonksiyonda (çiğneme, konuşma vb.) ve kapanışta zorlanma
Parmak emme, tırnak yeme, yanak ve dudak ısırma
Aşırı ileride veya geride konumlanmış çene yapıları ve önde konumlanmış dişler
Alt ve üst çenelerdeki dişlerin temas etmemesi veya normal olmayan bir şekilde kapanması, Süt dişlerinin erken veya geç kayıpları
Çapraşık, yanlış yerde konumlanmış veya sürmemiş dişlerin varlığı gibi durumlarda acilen Önleyici Ortodonti tedavisi için diş hekimine gitmeniz gerekmektedir.

Önleyici Ortodonti Nasıl Yapılır? Tedavi Aşamaları


Önleyici ortodonti tedavi aşamaları ilk olarak ailenin bilinçlendirilmesi ile başlar. Çocuklarının diş ve çene yapılarında herhangi bir bozukluk gören ailelerin Pedodonti Uzmanı ile tedaviye başlaması gerekir. Bunun öncesinde de çocuklarda süt dişleri çıkmaya devam ederken aile diş hekimini ziyaret etmelidir. Önleyici ortodonti için diş hekimleri çocuklarınızın diş, çene ve yüzlerinde oluşabilecek bozuklukları izler ve sizleri yönlendirir. Koruyucu ortodonti, çocuklarınızın diş ve çene yapılarını tehdit eden olumsuz alışkanlıklarını da tespit ederek kalıcı hasarlar olmadan birtakım destekleyicilerle tedaviye başlarlar. Ortodonti tedavisinde:

Düzenli kontroller
Dişlerin sürmesi ile ilgili kontroller
Çürük dişlerin tedavisi
Çürüklerin önlenmesi
Gerekli süt dişlerinin çekilmesi
Erken süt dişi kayıplarında yer tutucu kullanılması gibi aşamalar izlenir.

Önleyici Ortodontik Tedavinin Avantajları


Önleyici ortodontik tedavi ile erken alınacak önlemlerde çocuklarınız yaşam boyu sürecek güzel bir gülümsemeye sahip olacaklar. Ayrıca:

Önleyici ortodonti ile çocuklarınızın çenesi ve dişleri sağlıklı ve düzgün bir konumda büyür.
Önleyici ortodontik tedavi ile dişlere zarar verecek kötü alışkanlıkların önüne geçilir.
Önleyici ortodonti, fiziksel görünümünü iyileştirir ve özgüvenini arttırır.
Üst solunum yolları rahatsızlıklarının oluşmasını engeller.
Üst ön dişlerin yanlış konumlanmasından meydana gelebilecek travmaların önüne geçer.
Önleyici ortodonti diş kırıklarını engeller.
Kliniğimiz sizlere önleyici ortodonti avantajı sunarak sağlıklı diş ve ağız yapılarına kavuşmanız için en güncel donanımla hizmet vermektedir.

 

Bizimle Bir Ömür Boyu Gülümseyin!

Önleyici Ortodonti

Gelecekte oluşabilecek otrodontik sorunların önüne geçmek, diş teli tedavisine gerek kalmadan dişlerin olması gereken estetiğine kavuşması için önlem almak için Önleyici Ortodonti.

Düzeltici Ortodonti

Erken teşhisle dişlerin düzensiz sıralanması ile meydana gelen kötü kapanış durumunu önlemek, çene ve yüz kemiklerine ait bozukluklarını düzeltmek için Düzeltici Ortodonti Tedavisi.

Çocuk Ortodonti

İleri yaşlarda çocuklarınızda görülebilecek ortodontik sorunların önüne geçmek, basit tedavilerle dişlerin ağızdaki dizilişlerini olması gereken konuma getirmek için Çocuk Ortodonti.

Yetişkin Ortodonti

Erken dönemde tedavi edilmeyen ortodontik bozukluklar sonucu meydana gelen çapraşık diş sorunlarını, üst çene darlığı ve itim vakalarını çözmek için Yetişkin Ortodonti Tedavi.

Sabit Ortodonti

Daimi dişler oluştuktan sonra uygulanan ve dişlerin üzerine yapıştırılan, tedavi süresince çıkarılamayan, en hızlı ve güvenilir diş tedavi yöntemi Sabit Ortodonti.

Hareketli Ortodonti

Hem hastaların hem de doktorun takıp çıkarabildiği, ortodontik tedavide rahatlık ve kişisel kontrol isteyen hastalara özel aparey ve yöntemlerle yapılan Hareketli Ortodonti.